Воскресенье, 16.12.2018, 14:51Главная | Регистрация | Вход

Форма входа

Интересное здесь

Категории раздела

Наш опрос

Оцените мой сайт
Всего ответов: 569

Статистика сайта


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Каталог статей
Главная » Статьи » Интересное и познавательное

Щодо підвищення розміру пенсій військоих пенсіонерів та деяких інших осіб з 1 липня 2012 року

 З 1 липня 2012 року основні розміри пенсій військовослужбовців (обчислені від грошового забезпечення та вислуги років) будуть підвищені на 11%. З 1 вересня розмір такого підвищення зросте до 23%, а з 1 січня 2012 року – до 35%. Перерахунку підлягають пенсії 606 тис. осіб.

23 квітня поточного року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».  Згідно з цим урядовим рішенням, до пенсій військовослужбовців з 1 липня 2012 р. встановлять окрему доплату. Її розмір складатиме 11% від основного розміру пенсії, що отримують на даний час військовослужбовці (звичайно ж — в залежності від вислуги років, рівня грошового забезпечення, групи і причини інвалідності тощо).

При цьому планується, що нової доплати до пенсії поступово збільшуватиметься,  — У перший етап — до 23% основного розміру пенсії з 1 вересня 2012 року. У другий етап — до 35% — з 1 січня 2013 року.

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Установити з 1 липня 2012 р. підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 р. до 23 відсотків та з 1 січня 2013 р. до 35 відсотків.

При цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 (Офіційний вісник України, 2008 р., N 12, ст. 301), та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 86, ст. 3148; 2010 р., N 9, ст. 454), за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012 року.

2. Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 86, ст. 3148; 2010 р., N 9, ст. 454), станом на 1 квітня 2012 р. у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 12, ст. 301).

Для того, щоб уникнути диспропорцій у розмірах пенсійних виплат, органи Пенсійного фонду повинні дотримуватися наступного обмеження: після підвищення розмір пенсії військовослужбовця не може бути вищим від того, що склався на підставі грошового забезпечення, визначеного по кожній конкретній посаді станом на 01.04.2012, замість раніше існуючої дати — 01.01.2008, — коли востаннє проводився перерахунок пенсій в зв’язку із збільшенням грошового забезпечення.

Щоб зрозуміти, який контингент підпадає під дію вищезазначеної постанови, і на чому заснований механізм здійснення перерахунків, необхідно врахувати такі умови:

— перерахунки пенсій проводитимуться тим категоріям пенсіонерів силових структур, грошове забезпечення яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»;

— механізм перерахунку пенсій, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, передбачає отримання Головним управлінням Пенсійного фонду нових довідок про грошове забезпечення на кожного з 21 тис. пенсіонерів даної категорії.

Чимало звернень від звільнених з військової служби військовослужбовців або членів їхніх сімей. Люди не можуть зрозуміти, за якими критеріями їм нараховували пенсії, чому в офіцерів, які звільнилися зі служби в одному році та в одному званні, можуть бути різні розміри пенсій. На усі ці питання відповідає начальник відділу соціального забезпечення управління Західного оперативного командування полковника Альберт Черненко .

- Альберте Дмитровичу, чому так багато запитань щодо розмірів пенсій виникає у військовослужбовців?

- Одним із принципів пенсійного забезпечення є те, що військовослужбовці, які на день звільнення з військової служби займали однакові посади, мали однакову вислугу років та умови служби, мали б отримувати пенсії однакового розміру. На жаль, це не так. Чинним законодавством України передбачено, що пенсія звільнених військовослужбовців складається із посадового окладу на день звільнення з військової служби, окладу за військовим званням та відсоткової надбавки за вислугу років. Додаткові види грошового забезпечення, наприклад, надбавка за кваліфікацію, таємність або премія враховуються в розмірах за 24 календарні місяці, що передували даті звільнення з військової служби.

Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу” Міністерству оборони та керівникам інших силових структур держави надано право визначати порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям. Керуючись цим і зважаючи на фінансові можливості, міністр оборони України підписав відповідні накази, згідно з якими військовослужбовцям офіцерського складу, які перебувають на військовій службі, розмір премії (10 відсотків посадового окладу) було підвищено з 1 листопада 2010 року до 55 відсотків, а особам рядового, сержантського та старшинського складу військової служби за контрактом до 70 відсотків посадового окладу. З 1 червня 2011 року знову відбулися зміни – розмір премії офіцерам підвищили до 90 відсотків, а рядовим, сержантам та старшинам служби за контрактом – до 125 відсотків. Через цю різницю в розмірі преміювання військовослужбовців виникали диспропорції в пенсійному забезпеченні. Зокрема на розмір пенсії впливав не лише рік звільнення військовослужбовця, а й місяць звільнення.

Ця обставина була причиною виникнення численних звернень пенсіонерів до різних державних органів та в судові інстанції. Тому Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 23 квітня 2012 року № 355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

- Що змінилося з появою цієї постанови?

- Тепер відбуватиметься поступове підвищення пенсій колишнім військовослужбовцям. Обласні військові комісаріати визначать розмір грошового забезпечення кожної категорії військовослужбовців за станом на

1 квітня 2012 року. При цьому врахують розмір премії вже 90 відсотків (125 відсотків для контрактників) посадового окладу. Після цього органи Пенсійного фонду України фактичний основний розмір пенсії поетапно підвищуватимуть: з 1 липня 2012 року на 11 відсотків, з 1 вересня 2012 року – на 23 відсотки, а з 1 січня 2013 року – до 35 відсотків. Але збільшення відбуватиметься диференційовано, тобто основний розмір виплат не перевищуватиме розміру пенсії, обчисленої згідно з грошовим забезпеченням, встановленим для військовослужбовців за станом на 1 квітня 2012 року.

Наприклад, командирові батальйону, підполковнику з вислугою 25 років, який був звільнений у 2000 році, до першого січня 2013 року пенсію підвищать на 575 гривень. Грошове забезпечення чинного командира батальйону за станом на 01.04.2012 року становить 3738 грн. За умови звільнення з вислугою 25 календарних років його пенсія становитиме 2430 грн. – стільки ж, скільки у звільненого у 2000 році комбата. Тобто основні розміри пенсій звільнених у різні роки військовослужбовців буде вирівняно.

- Що означає "основний розмір пенсії”?

- Основний розмір пенсії – це визначений відсоток від грошового забезпечення, що складається з посадового окладу на день звільнення з військової служби, окладу за військовим званням, відсоткової надбавки за вислугу років, додаткових видів грошового забезпечення. Зрозуміло, що великий вплив на остаточний розмір пенсії має вислуга років. До цього розміру органи Пенсійного фонду України можуть виплачувати різні надбавки, наприклад, учасникам бойових дій, інвалідам війни тощо. Ці доплати на перерахунок пенсій не впливають і будуть виплачуватись в розмірах, визначених законодавчими актами України.

- Чи потрібно громадянам звертатись з питаннями перерахунку пенсій до військового комісаріату або в інші державні органи?

- Ні, не потрібно. В обласних військових комісаріатах Західного оперативного командування створено робочі групи, які визначають розмір грошового забезпечення на підставі особово-пенсійних справ та надають довідки обласним органам Пенсійного фонду України. Робота ведеться так, що з 1 липня 2012 року всі військові пенсіонери, які перебувають на обліку, отримають пенсії з підвищенням на 11 відсотків.

Високий замок. http://www.wz.lviv.ua/articles/106714


На засіданні правління Пенсійного фонду 1 червня 2012 року проаналізували результати виконання соціальних ініціатив Президента України

12,9 млн. пенсіонерів, або 94,17% їх загальної кількості, отримали в травні підвищені пенсії у результаті реалізації органами Пенсійного фонду соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича у галузі пенсійного забезпечення.

Про це йшлося 1 червня ц.р. в Києві на засіданні правління Пенсійного фонду України за участю начальників головних управлінь ПФУ в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та представників ЦК профспілки працівників Пенсійного фонду України.

Члени правління схвально оцінили масштабну роботу з перерахунку пенсій, яка була проведена органами Пенсійного фонду в стислі строки. «В Україні 13,7 млн. пенсіонерів, з них 12,9 млн. отримали підтримку. Це правильний напрямок, алгоритм руху», – наголосив у своєму виступі перший заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.

«Найбільш ефективною системою, яка працює у сфері соціального захисту, є система Пенсійного фонду. І ми будемо рухатися в напрямку її подальшого розвитку», – наголосив посадовець.

Учасники засідання наголошували, що реалізація соціальних ініціатив Президента триває. Нині органи Пенсійного фонду працюють над виконанням постанови Кабінету міністрів України №355 від 23 квітня 2012 року «Про підвищення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно з цим документом, із 1 липня 2012 року основні розміри пенсій військовослужбовців (обчислені від грошового забезпечення та вислуги років) будуть підвищені на 11%. З 1 вересня розмір такого підвищення зросте до 23%, а з 1 січня 2012 року – до 35%. Перерахунку підлягають пенсії 606 тис. осіб.

Було також заслухано звіти керівників головних управлінь Фонду в Чернігівській та Полтавській областях про стан виконання доручень Уряду по погашенню заборгованості з платежів до Пенсійного фонду.

Категория: Интересное и познавательное | Добавил: zx058 (03.06.2012)
Просмотров: 886 | Рейтинг: 5.0/3
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:
Copyright MyCorp © 2018 | Создать бесплатный сайт с uCoz